ZigBee Прекинувач за завеси T20C1Z

4,000.00ден

Само едно притискање за почеток на вашиот smart живот.

Category: Tags: ,

Description

Паметни прекинувачи од серијата Аурора.
Елегантен дизајн.
Осетливи на допир, можност за далечинска контрола, контрола на сценарија.

Технички спецификации:

Модел: T20C1Z
Димензии: 86*90*38mm
Влезен напон: 250V~,50/60Hz
Работна температура: -20℃~60℃
Работна влажност: ≤80%RH
Комуникациски протокол: ZigBee HA

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ZigBee Прекинувач за завеси T20C1Z”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Title

Go to Top