ZigBee ON/OFF Прекинувач T20W1Z

4,400.00ден

Само едно притискање за почеток на вашиот smart живот.

Category: Tags: ,

Description

Smart ѕидниот прекинувач е едноставен за монтажа и користење. Осетлив на допир со можност за далечинска контрола.

Технички спецификации:

Модел: T20W1Z
Димензии: 86*90*38mm
Влезен напон: 250V~,50/60Hz
Работна температура: -20℃~60℃
Работна влажност: ≤80%RH
Протокол: ZigBee HA

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ZigBee ON/OFF Прекинувач T20W1Z”

Your email address will not be published.

Title

Go to Top